Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit, ja arsyeja…

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit, ja arsyeja…
December 06
10:13 2017

Ditën e sotme do të mbahej seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit, por është shtyrë pasi prokurorët ndodheshin jashtë vendit për çështje pune.

Priteshin të bëheshin tre ballafaqime: për shitjen e hotel “Vollgës” me biznesmenin Ylvi Beqja me noteren Aida Spahiu dhe  truprojën e tij Romeo Tarja.

Në seancën e fundit, me 21 nëntor Gjykata ka pranuar ballafaqimin e biznesmenit Beqaj dhe me shoferin, truprojën dhe noteren, në lidhje me kërcënimet që Beqaj i kishte bërë Shullazit./Blitz.al/

Komento
Shperndaje