Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shqiptari trafikonte drogë me motorr uji drejt Italisë

Shqiptari trafikonte drogë me motorr uji drejt Italisë
August 22
17:21 2016

Në brigjet e Santa Cataldo të Leçes u kapën 2 ton marijuanë dhe  ka rënë në pranga një shtetas shqiptar.

Mbrëmjen e djeshmeForcat e policisë janë vënë në ndjekjen e 2 motorrëve të ujit uji që po lundronin në det. Në bordin e tyre ishte ngarkesa prej 2 ton marijuanë e cila u seksuestruar nga policia italiane.

Është arrestuar korrieri i drogës T.L 37 vjeç nga Vlora, i cili njihet nga policia italiane për rekordet kriminale në trafikimin e lëndëvenarkotike./Blitz.al/

Komento
Shperndaje