Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016

Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016
April 28
10:39 2016

Një i ri nga Peja është është shpallur fitues i garës botërore për “shtypin e lirë”. Lajmi për shpalljen e tij fitues është bërë nga zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Mark Toner, gjatë një konference për shtyp.

Antian Asllani i kishte hyrë garës për logon më të mirë në botë për tematikën “Free the Press” dhe falë votimeve arriti të rrëmbejë çmimin e parë, shkruan “Telegraf”.

Ai konkurroi përballë shumë dizenjuesve të tjerë jo vetëm amerikanë, por edhe nga vende të ndryshme të botës. “Free Press” është fushata paraprake për Ditën Botërore të Lirisë së Medias, që është data 3 Maj.

Etiketimet
Shperndaje