Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shpërthen me eksploziv një makinë në Berlin

Shpërthen me eksploziv një makinë në Berlin
March 15
20:50 2016

Një makinë ka shpërthyer sot në mëngjes ndërsa lëvizje në një rrugë të Berlinit. Shoferi vdiq menjëherë për shkak të plagëve.

Sipas hetimeve paraprake në vendngjarje besohet se në makinë ka pasur eksploziv dhe e gjithë zona ku ndodhi ngjarja u vu nën perimetrin e sigurisë.

Gjithashtu policia njoftoi për moslejimin e kalimit të banorëve të zonës, si dhe bllokuar qarkullimin e mjeteve  për arsye sigurie.

 

Shperndaje