Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shorti i Europa League – Inter me fat, ja tabela e plotë e përballjeve të 1/16-ave

Shorti i Europa League – Inter me fat, ja tabela e plotë e përballjeve të 1/16-ave
December 17
14:45 2018

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti i 1/16-ave të finaleve të Europa League. Janë 32 ekipe që janë kualifikuar, 24 nga grupet e Europa League dhe 8 nga vendet e treta të grupeve të Champions League.

Interi, i cili u eliminua nga Championsi do ta vazhdojë aventurën në Europa League, ku do të përballet me Rapidin e Vienës. Nga ekipet e tjera italiane, Napoli do të luajë me Zurich, ndërsa Lazio kundër spanjollëve të Sevillas. Chelsea, i cili është pretendent do të përballet me Malmoen, ndërsa Arsenali kundër BATE Borisov.

Për më tepër hidhini një sy çifteve të Europa League:

 

Komento
Shperndaje