Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shoqëria Civile në protestë kundër importit të mbetjeve, përplasje me policinë

Shoqëria Civile në protestë kundër importit të mbetjeve, përplasje me policinë
September 22
11:18 2016

Teksa pritet që në seancën e sotme plenare të votohet projektligji për importin e mbetjeve, përfaqësues dhe mbështetës së shoqërisë civile janë mbledhur përpara parlamentit.

Mësohet se ata kanë tentuar vendosjen e një kazani plehrash përpara ambienteve të kuvendit, veprim që është ndaluar nga efektivët e policisë. Ky veprim ka shkaktuar tension mes shoqërisë civile dhe policisë.

“Rama nuk ka asgjë ndryshe nga Berisha”; “Kemi pak besim se projektligji do të rrëzohet”, janë shprehur ndër të tjera aktivistët. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje