Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shkopet, nxirret nga liqeni makina e tretë

Shkopet, nxirret nga liqeni makina e tretë
July 07
13:07 2016

Polumbarët kanë mundur të nxjerrin një tjetër makinë nga liqeni i Shkopetit në Mat. Mësohet se është nxjerrë nga uji makinën tip “Benz” me targa AA587CP.

Burime të policisë shprehen se kjo makinë nuk është ajo e grabitjes në Rinas, pas njoftimit të marrë nga peshkatarët për një mjet të rënë në liqen mëngjesin e hershëm të pak ditëve më parë.

Kjo është makina e tretë e nxjerrë nga liqeni i Shkopetit, por asnjëra prej tyre s’është makina e kërkuar. Mendohet se ato janë hedhur në liqen për të fshehur gjurmët e veprave penale të kryera.