Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë në Itali

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë në Itali
March 17
12:43 2016

Tre persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm, duke e çuar në katër numrin e të arrestuarve si anëtarë të një bande hajdutësh në Itali. Banda vepronte në Colleferro, në jug të Romës dhe në shënjestër të grabitjeve kishte kryesisht apartamentet.

Të arrestuarit janë të moshës 24, 25 dhe 26 vjeç dhe nga hetimet rezulton se vetëm në muajin mars të 2015-s, në datën 13, vodhën sende me vlerë në apartamentin e një tregtari, të cilin e lanë pa ndjenja.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe në dy raste të tjera, ku përveç grabitjes kanë goditur me sende të forta pronarët e shtëpive.

Shperndaje