Blitz

 Breaking News

Shkarkohet Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, 3 muaj pasi u emërua

Shkarkohet Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, 3 muaj pasi u emërua
July 10
13:00 2019

Shkarkohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, Enton Duro. Duro u emërua në këtë post, 3 muaj më parë, më 27 mars duke zëvendësuar në këtë post, Vasilika Vjeron.

Sipas “BalkanWeb” arsyet kryesore për shkarkimin nga posti i Kreut të Përgjithshëm të Tatimeve. janë performanca e ulët dhe mosrealizimi i objektivave. Vendimi për lirimin nga detyra pritet të zbatohet nga Këshilli i Ministrave në ditët në vazhdim.

/Blitz.al/

Share