Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

SHBA: Tornado në New Orleans, panik dhe ndërtesa të prishura

SHBA: Tornado në New Orleans, panik dhe ndërtesa të prishura
August 05
12:02 2016

Hera e fundit kur një tornado bëri mjaft dëme në New Orleans në SHBA ishte kur ndodhi tornado i quajtur “Kaltrina”. Por duket se banorët e këtij vendi e kanë ri-përjetuar “Kaltrinën” pasi një tornado ka goditur qytetin duke dëmtuar një sërë ndërtesash dhe duke ndërprerë energjinë elektrike.

Nuk dihet ende nëse ka dëme në njerëz, por ndërtesat e rrëzuara kanë gjasë të kenë rënë mbi kalimtarë. Policia dhe ambulancat janë në gatishmëri të plotë. /Blitz.al/

Shperndaje