Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

SHBA: Hillary Clinton triumfon në betejën e parë për garën presidenciale

SHBA: Hillary Clinton triumfon në betejën e parë për garën presidenciale
September 27
09:21 2016

Me debatin e parë presidencial është hapur edhe faza e fundit e fushatës elektorale. Prej sondazhit të CNN, kandidatja Hillary Clinton ka marrë 62% kundrejt 27% që janë intervistuar.

Në debatin e parë kryesisht Donald Trump ka kritikuar Hillary Clinton për mënyrën se si ajo nuk ka bërë asgjë ndryshe nga qeveritarët e tjerë për 30 vite, ndërkohë që ajo është përgjigjur se Trump jeton në botën e tij.

Mësohet se 100 milionë njerëz e kanë ndjekur debatin, audienca më e madhe e arritur ndonjëherë. /Blitz.al/

Shperndaje