Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sërish tërmet në Italinë Qendrore

Sërish tërmet në Italinë Qendrore
November 01
10:21 2016

Italia sërish është tronditur nga lëkundje tërmeti  mëngjesin e sotëm.

Lëkundje me magnitudë 4.8 ballë janë ndier sot në Italinë Qendrore, gjë që ka shkaktuar panik te shtetasit. Mësohet se epiqendra ka qenë mes Marcerata dhe Umbrias. Sakaq, njerëzit të tmerruar kanë dalë nëpër rrugë, ndërsa nuk dihen nëse ka të lënduar apo jo./Blitz.al/

Komento
Shperndaje