Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sekuestrohet gomonia me 734 kg marijuanë, arrestohen 3 shqiptarë në Otranto

Sekuestrohet gomonia me 734 kg marijuanë, arrestohen 3 shqiptarë në Otranto
October 05
11:50 2016

Nga Anduena Llabani

Një tjetër operacion antitrafik i Policisë së Shtetit me Policinë Italiane është finalizuar me sekuestrimin e 734 kg kanabis. Tre shtetas shqiptarë janë vënë në pranga.

Është kapur një tjetër gomone në Lecce, Itali, më datë 4.10.2016, rreth orës 19.00, falë bashkëpunimit mes Policisë së Shtetit me Guardia di Finanza Nufrom dhe Interforcën.

Policia e Shtetit, në bashkëpunim  të ngushtë me partnerët e në veçanti me Policinë Italiane, vijon të godasë trafiqet e paligjshme në det. Arrestohen tre shtetas shqiptarë me inicialet V. L 49 vjeç, V. N. 30 vjeç dhe A. L. 49 vjeç. /Blitz.al/

/

it2

Komento
Etiketimet
Shperndaje