Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Së shpejti në Vatikan, dushe për t’u larë, berberë dhe shërbime mjekësore

Së shpejti në Vatikan, dushe për t’u larë, berberë dhe shërbime mjekësore
April 10
14:42 2017

Papa Françesku ka hapur një lavanderi për të varfrit në Romë, lajmëruan autoritetet e Vatikanit ditën e hënë.

6 lavatriçe, 6 makina tharëse dhe një numër produktesh të tjera të nevojshme janë dhuruar nga një korporatë, bashkë me detergjentë dhe zbutës veshjesh.

Në muajt në vijim do të vendosen edhe dushe, biznese berberësh dhe shërbime mjekësore pranë tyre.

Zona ku do të ndërtohen këto shërbime është pranë një spitali të ndërtuar nga Vatikani falas për të varfrit.  /Blitz.al/

Komento
Shperndaje