Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Saimir Tahiri – humoristëve të “Portokalli”-së: Më keni një borxh!

Saimir Tahiri – humoristëve të “Portokalli”-së: Më keni një borxh!
October 08
15:38 2016

Në postimin më të fundit në Facebook, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar sërish ndaj akuzave të opozitës lidhur me trafikun e drogës në vend.

Ai shprehet se nuk duhet të cilësohen trafikantë ata qytetarë që për shkak të shqetësimeve zgjedhin këtë mënyrë të gabuar për të luftuar varfërinë, por ata që gjatë kohës që ishin në pushtet kanë gënjyer shqiptarët.

Më tej, duke iu drejtuar humoristëve Bes Kallaku dhe Erion Isai, ai shkruan se thasët që i nxjerrin në Facebook, i shfrytëzon Sali Berisha “për ushqim të qytetarit dixhital”. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje