Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rusi – Arrestohet 34-vjeçari i lidhur me ISIS

Rusi – Arrestohet 34-vjeçari i lidhur me ISIS
August 19
10:21 2016

Policia ruse ka arrestuar ditën e djeshme në Samara një 34-vjeçar, qytetar i një republike të Azisë Qendrore, i akuzuar për lidhje me ISIS.

Sipas policisë, ai kishte në plan të organizonte një akt terrorist në rajonin e Vollgës.

Mediat ruse raportojnë se gjatë kërkimeve agjentët gjetën një kallashnikov dhe 30 karikatorë, 5 bomba për një total prej 1.8 kilogramësh, si dhe një deklaratë besnikërie ndaj Shtetit Islamik. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje