Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend

Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend
May 24
09:52 2018

Ka nisur ashtu siç pritej edhe këtë javë me shumë tensione senaca parlamentare. Ka qenë kryetari i PD-së Lulzim Basha i cili ka marrë fjalën por me të mbaruar 3 minutat, Ruçi i ka ndërprerë fjalën. Kaq ka mjaftuar që deputetët demokratë të ngrihen dhe të bllokojnë foltoren e kuvendit duke hapur edhe një banderolë të madhe me mbishkrimin “Shqipëria si gjithë Europa. Jo qeveria e krimit dhe drogës” .

Seanca është ndërprerë por Lulzim Basha vijon fjalën e tij drejtpërdrejt nga Facebooku i tij dhe i Partisë Demokratike.

 

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje