Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rroshi çon çështjen në Apel, kërkon të kthehet në pozicionin e kryebashkiakut

Rroshi çon çështjen në Apel, kërkon të kthehet në pozicionin e kryebashkiakut
June 29
15:40 2016

Elvis Rroshi  ka apeluar masën e sigurisë ”arrest shtëpie” vendosur nga Gjykata e Tiranës duke kërkuar shpalljen si të pavlefshëm të këtij vendimi. Kjo nuk ka qenë e vetmja kërkesë e tij.Njëkohësisht  Elvis Rroshi kërkon rikthimin në pozicionin e kryebashkiakut të Bashkisë Kavajë.

Mësohet se Gjykata e Apelit do të japë vendimin më datë 4 Korrik. Rroshi u arrestua më 13 qershor për falsifikim ë dokumenteve për formularin e vetëdeklarimit të ligjit të Dekriminalizimit.

Shperndaje