Blitz

 Breaking News

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 104 persona të diagnostikuar me COVID-19

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 104 persona të diagnostikuar me COVID-19
March 23
14:17 2020

Kur kemi hyrë, në atë që autoritetet e quajnë si java vendimtare, në vendin tonë regjistrohen 4 viktima nga koronavirusi.

Në një dalje për mediat u bë edhe perditësimi i rasteve të reja të prekura nga ky virus.

Kështu rezultojnë 15 raste të reja vetëm sot, duke e cuar në 104 numrin total të të prekurve. Harta e të prekurëve tashmê përfshin edhe Vlorën me 4 të infektuar dhe 1 në Shkodër.

Share