Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rritet në 6 numri i viktimave, dyshohet për akt terrorist

Rritet në 6 numri i viktimave, dyshohet për akt terrorist
July 22
21:43 2016

Policia në qytetin gjerman të Mynihut ka bërë me dije se numri i viktimave është rritur në gjashtë, krahasuar me tre që u raportua në fillim, megjithatë shifra ende nuk është konfirmuar. Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar, ndërkohë që njerëzit janë këshilluar që të shmangin vendet publike, përcjell Blitz.al.

Së fundmi, burime të policisë shprehen se bëhet fjalë për një “situatë akute terroriste”. Ndërkohë që ende nuk dihen motivet e këtij sulmi, dëshmitarët okularë janë shprehur se panë tre persona të armatosur.

Etiketimet
Shperndaje