Blitz

 Breaking News

Rrëzohet një areoplan në Suedi, humbin jetën 9 persona

Rrëzohet një areoplan në Suedi, humbin jetën 9 persona
July 15
07:00 2019

Nëntë persona kanë humbur jetën të dielën  pas rrëzimit të një aeroplani të vogël turistik në Suedinë veriore, njoftuan autoritetet lokale.

“Të gjithë ata, nëntë prej tyre, vdiqën në një aksident”, tha një zëdhënëse e autoriteteve lokale pa përmendur identitetin e viktimave.

Mediat sipas Ballkanweb raportuan se avioni kishte një parashutë dhe se aksidenti ndodhi rreth orës 14.00 sipas kohës lokale. Shkaqet e sakta të aksidentit ende nuk janë të njohura./blitz.al
Share