Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Roshi dhe Agolli i japin fitoren Shqipërisë me rezultatin 2-0 ndaj Lihtenshtejnit

Roshi dhe Agolli i japin fitoren Shqipërisë  me rezultatin 2-0 ndaj Lihtenshtejnit
September 02
19:54 2017

Shqipëria kamundur  në “Elbasan Arena” me rezultatin 2-0 Lihtenshtenin në kuadër të kualifikueseve të Botërorit “Rusi 2018”.

Ndeshja ka patur një fytyrë nga fillimi në fund pasi kuqezinjtë të drejtuar për herë të parë nga Christian Panucci e kanë mbyllur në portën e tyre kundërshtarin. Pavarësisht se u tentua nga minuta e parë shifrat mbetën të paprekura deri në përfundim të pjesës së parë.

Roshi realizoi golin e parë në minutën e 54 me një goditje këndi. FiMë pas Agolli në të 78-ën me një gol në kufijtë e zonës vulosi rezultatin në 2-0./Blitz.al/

Komento
Shperndaje