Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ronaldo – lojtari më i mirë i vitit, por jo vetëm kaq!

Ronaldo – lojtari më i mirë i vitit, por jo vetëm kaq!
August 24
20:14 2017

Në fund të ceremonisë së hedhjes së shortit të Champions League 2017-2018 u ndanë edhe çmimet e “Lojtarit të Vitit UEFA”.

Futbollisti portugez Christiano Ronaldo mori 2 çmime, atë të lojtarit më të mirë të sezonit të kaluar dhe të sulmuesit më të mirë.

Ronaldo në çmimin më prestigjioz, “Futbollisti më i mirë i vitit”, mundi në garën treshe Lionel Messi-n dhe Gianluiggi Buffon.

Si portieri më i mirë u vlerësua Buffon, mbrojtësi më i mirë Sergio Ramos dhe mesfushori më i mirë Luka Modriç./Blitz.al/

Komento
Shperndaje