Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rio 2016: Incidenti lë të plagosur 7 persona në Parkun Olimpik

Rio 2016: Incidenti lë të plagosur 7 persona në Parkun Olimpik
August 16
11:01 2016

Një incident ka ndodhur pranë arenës së basketbollit në Parkun Olimpik të Rios, ku aktualisht po mbahen Lojërat Olimpike. Siç raportojnë mediat braziliane, një telekamera ka rënë duke plagosur 7 persona, dy prej të cilëve fëmijë nën 11 vjeç.

Ndihma mjekësore ishte e shpejtë dhe askush prej tyre nuk është në rrezik për jetën, megjithatë që prej rrëzimit të kamerës të gjithë kalimtarët janë friksuar. Tani gjendja është nën kontroll dhe masat e sigurisë janë shtuar. /Blitz.al/

Shperndaje