Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rikthehet i nxehti, ja si do të jenë temperaturat

Rikthehet i nxehti, ja si do të jenë temperaturat
August 19
22:21 2019

Nëse mendoni se i nxehti ekstrem kaloi, gaboheni! Kjo javë do të rikthejë temperaturat përvëluese.

Siç parashikon “Meteoalb”, java e saponisur do të mbizotërohet nga kthjellime dhe temperatura të larta, të cilat do të rriten në mënyrë graduale.

“Kjo jave MBIZOTEROHET nga kthjellime dhe temperatura te larta, ne te gjithe territorin Gjate pasditeve ne zonat malore priten kalime vranesirash te lehta.

Temperaturat e ajrit VIJOJNE te rriten gradualisht duke shenuar ne mesdite vlerat 35⁰C – 36⁰C”, thuhet në njoftimin e “Meteoalb”.

foto galeri

Komento
Shperndaje