Blitz

 Breaking News

Reshjet, ja zonat që rrezikohen nga përmbytjet!

Reshjet, ja zonat që rrezikohen nga përmbytjet!
March 02
18:16 2018

Ditën e sotme dhe të nesërmen pritet që 3 qarqe të vendit të përfshihen nga reshje të dendura shiu.

Llogaritjet e IGJEUM tregojnë se do të ketë rritje të nivelit të lumenjve, gjë që do të shkaktojë përmbytje edhe në disa qytete të vendit.

Rritje të shpejtë do të ketë Mati, Ishmi dhe Shkumbini, ndërkohë Drin, Buna dhe liqeni i Shkodrës do të kenë rritje edhe të prurjeve, edhe të niveleve. /Blitz.al/

Share