Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00

Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00
July 18
13:40 2016

Detaje të reja janë bërë të ditur lidhur me diskutimin mbi reformën në drejtësi. Pas deklaratës të dy ditëve më parë të ambasadorit Donald Lu dhe asaj të kryeparlamentarit Meta, është vendosur që takimi të zhvillohet sot në orën 16:00, përcjell Blitz.al.

Parimisht është rënë dakord që Edi Rama, Ilir Meta, Lulzim Basha të takohen këtë pasdite në ambientet e Kuvendit. Ende nuk dihet nëse ata do jenë të shoqëruar nga zyrtarë të tjerë. Ndërsa dy ambasadorët, Romana Vlahutin dhe Donald Lu, mësohet se nuk do të jenë të pranishëm.