Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Reforma në drejtësi, Meta -Basha do të marrin pjesë në takim. Ende e pakonfirmuar pjesëmarrja e Kryeministrit

Reforma në drejtësi, Meta -Basha do të marrin pjesë në takim. Ende e pakonfirmuar pjesëmarrja e Kryeministrit
July 18
15:56 2016

Takimi i palëve politike ditën e sotme në orën 16:00  do të zhvillohet në selinë e Kuvendit.

Deri tani të konfirmuar në këtë takim janë kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha dhe Kreu i Parlamentit, Ilir Meta. Ndërkohë Kryeministri i vendit ende nuk ka vendosur nëse do të jetë i pranishëm në takim pas tërheqjes së dy ambasadorëve  të SHBA-së Donaldu Lu dhe Ambasadores së BE-së Romana Vlahutin. Burime brenda PD-së janë shprehur se se nuk ka tërheqje pas deklaratës së ambasadorëve ndërsa  burime nga PS pohuan se u prish formati i takimit 5 palësh.

Shperndaje