Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Reforma në drejtësi, Basha mbledh ekspertët e PD

Reforma në drejtësi, Basha mbledh ekspertët e PD
July 20
13:48 2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur në një takim ekspertët demokratë të reformës në drejtësi. Ky takim zhvillohet një ditë përpara votimit të draftit në parlament.

Të pranishëm janë ekspertë të komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi. Pas mbledhjes të zhvilluar ditën e djeshme, pritet që grupi parlamentar democrat të mblidhet sërish sot. Një ditë më parë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se opozita do e votojë draftin për reformën në drejtësi.

Komento