Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Reagon ministri i Drejtësisë për incidentin ndaj ministres Nikolla: “Dhuna nuk justifikohet!”

Reagon ministri i Drejtësisë për incidentin ndaj ministres Nikolla: “Dhuna nuk justifikohet!”
November 18
10:29 2016

Ka ardhur edhe reagimi i ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, pas incidentit të djeshëm ku studentja Mirela Ruko hodhi salcë domateje mbi ministren e Arsimit, Lindita Nikolla. Ministri Manjani ka thënë se ai e vlerëson protestën e lirë të studentëve, por jo dhunën.

“Dakordësia ose jo për reformat nuk mund të justifikojë asnjë lloj dhune ndaj përfaqësuesit publik! Nëse s’je dakord protesto, mos dhuno!” – ka shkruar Manjani në Facebook.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje