Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Reagon ministri Beqaj për tragjedinë në maternitet: Mos hidhni baltë mbi personelin!

Reagon ministri Beqaj për tragjedinë në maternitet: Mos hidhni baltë mbi personelin!
September 17
12:46 2016

Një ditë pas vdekjes së gruas 35-vjeçare dhe foshnjës së saj në maternitet ka reaguar ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj.  Ai ka treguar se të gjitha urgjencat janë të pajisura me oksigjen dhe rrethanat për ngjarjen janë sqaruar.

Ai gjithashtu ka thënë se nëna ka marrë shërbimin e nevojshëm nga personeli dhe se nuk duhet të hidhet baltë mbi personelin, i cili punon me seriozitet, sidomos në raste të tilla. Beqaj nuk i është përgjigjur pyetjes se pse urgjenca ka qenë e mbyllur për rreth 20 minuta. /Blitz.al/

Shperndaje