Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Rama u lë porosi drejtuesve në 4 qarqe: “Mos prekni gratë”

Rama u lë porosi drejtuesve në 4 qarqe: “Mos prekni gratë”
July 16
17:37 2019

Ndërsa socialistët kanë marrë 60 bashku nga 61 gjithsej, duke se meraku i kryeministrit Edi Rama mbeten bashkitë e drejtuara deri tani nga opozita. Në mbledhjen me drejtuesit e 4 qarqeve të veriut Rama i ka porositur të kenë kujdes me shkarkimet në administratat e bashkive deri tani të djathta.

Kryeministri Rama u ka kërkuar që të bëhet kujdes me lëvizjet politike që do të kryhen  në administratat e bashkive, deri tani të djathta.

“Nuk do hiqet asnjë nga puna nga bashkitë ku kanë qenë të djathtët në drejtimin e tyre. Të shihen vetëm postet politike. Nuk duhet prekur asnjë grua e vajzë. Çdo vendim të merret në bazë të meritës”,- u shpreh Rama sipas Balkanweb.

 

Share