Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita
June 28
12:21 2016

Teksa kryeministri Rama po përuronte linjën e re të energjisë elektrike në Kashar, një bashkëpunim mes Shqipërisë dhe Kosovës, Kuvendi ka mbetur rreth 20 minuta pa drita.

Deputetët ishin duke diskutuar për performancën e Kontrollit të Lartë të Shtetit në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë, kur është shkëputur energjia elektrike. Mësohet se në atë çast ishte duke raportuar Bujar Leskaj.

Komento