Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rama “ironizon” Metën me videon e Ermal Mamaqit

August 12
11:57 2016

Kryetari i Parlamentit, Ilir Meta, ka qenë një ndër politikanët  që insistoi për miratimin me konsensus të reformës në drejtësi.  Kohët e fundit, fjala “konsensus” është përdorur shpesh nga politikanët.

Për këtë arsye, kryeministri Edi Rama ka ironizuar mbi fjalën “konsensus” me anë të një videoje të Ermal Mamaqit. Ai ka postuar videon e aktorit në Facebook dhe shkruan: “Ky po është konsensual, edhe pse demokratikas”.

Ermal Mamaqi ndodhej në Festën e Birrës në Korçë dhe në video shihet një audiencë e madhe./Blitz.al/

erm

Shperndaje