Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Qeveria shkarkon Shukri Xhelilin, ky i fundit shoqërohet në polici

Qeveria shkarkon Shukri Xhelilin, ky i fundit shoqërohet në polici
May 13
12:14 2016

Pas skandalit transmetuar në një video në emisionin “Të paekspozuarit”, ku kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili, abuzonte seksualisht me një vajzë 20-vjeçare duke i premtuar asaj rritje rroge, qeveria e ka shkarkuar menjëherë nga detyra.

Menjëherë pas shkarkimit, Shukri Xhelili është shoqëruar nga policia e Peshkopisë.

Pritet që i akuzuari të pyetet më gjerësisht për ngjarjen dhe çështja t’i kalojë gjykatës.

Etiketimet
Shperndaje