Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

PS publikon listat e kandidatëve për deputetë, nuk mungojnë surprizat në disa qarqe

PS publikon listat e kandidatëve për deputetë, nuk mungojnë surprizat në disa qarqe
April 29
10:09 2017

Partia Socialiste ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit 2017.

Në këtë listë nuk kanë munguar surprizat në disa qarqe, duke qenë se në Tiranë Pandeli Majko është renditur në vend të tretë, ndërkohë që Ilir Beqja është çuar nga Kukësi në Dibër.

Listën e Durrësit e udhëheq Milva Ekonomi, që pasohet nga Fidel Ylli, i cili në zgjedhjet e kaluara fitoi ai deputet në Berat.

Niko Peleshi kryeson Korçën, ndërkohë që Gramoz Ruçi i ndjekur nga Elisa Spiropali do të kandidojnë në Fier.

Kjo është lista e plotë:

Share