Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Provimi i Gjuhë-Letërsisë, AKP publikon skemat e vlerësimit

June 11
18:25 2016

Agjencia Kombëtare e Provimeve ka bërë publike skemat e vlerësimit për provimin dytë të Maturës Shtetërore, atë të Gjuhë-Letërsisë, i cili u zhvillua ditën e sotme. Këtij provimi iu nënshtruan mbi 40,000 maturantë, aq sa pritet t’i nënshtrohen edhe provimit të Matematikës dhe atyre të lëndëve me zgjedhje. Provimi nisi në orën 10:00 dhe zgjati mbi 2 orë.

Nëpër mediat sociale u përfol se provimi i Gjuhë-Letërsisë ishte bërë publik përpara se të niste testimi i maturantëve.

Skema e Vlerësimit, Varianti A

Etiketimet
Shperndaje