Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Protestuan për lirimin e 11 kuksianëve në Shkodër, ndalohen nga policia tre aktivistët e FRPD

Protestuan për lirimin e 11 kuksianëve në Shkodër, ndalohen nga policia tre aktivistët e FRPD
April 25
12:04 2018

Pas protestës së organizuar pak ditë më parë tek Gjykata e Apelit për lirimin e kuksianëve të arrestuar, policia ka ndaluar ditën e sotme edhe 3 aktivistë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Sipas Syri.net gjatë ditës së sotme, policia e Shkodrës ka shoqëruar 3 aktivistët Arvit Bushati kryetar i FRPD, Besjan Zala dhe Ergys Ivziku.

Sipas policise dyshohen se kane prishur qetesine publike dhe kane marre pjese ne nje proteste te paligjshme si dhe jane autor te hedhjes se tymueseve dhe shashkave.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje