Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Protesta e Opozitës/ blindohet Kryeministria: 1500 efektivë policie në terren!

Protesta e Opozitës/ blindohet Kryeministria: 1500 efektivë policie në terren!
April 13
10:07 2019

Të paktën 1500 efektivë të policisë pritet të jenë të angazhuar sot në terren për mbarëvajtjen e protestës së opozitës.

Përveç forcave të policisë godina e Kryeministrisë, nga ana tjetër është e rrethuar me gardh metalik, një masë e shtuar e policisë për të shuar çdo skenar të mundshëm që mund të kenë protestuesit.

“Pritet që protesta e pasdites të monitorët nga rreth 1500 efektivë të policisë. Në rast se do kemi një ndryshim të itenerarit, policia është e përgatitur për mbarëvajtjen e protestës. E gjithë Kryeministria është e rrethuar me gardh metalik. Kjo është një masë e policisë për të shuar çdo skenar të mundshëm që mund të kenë protestuesit.”-u shpreh gazetarja e Ballkanweb.

 

Komento
Shperndaje