Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Prof. dr. Kritaq Berxholli: “Skandal, buka që hamë është e mykur!”

Prof. dr. Kritaq Berxholli: “Skandal, buka që hamë është e mykur!”
October 27
22:06 2016

Prof.dr. Kristaq Berxholli vetëm përpara pak minutash ka reaguar, me anë të një postimi në Facebook, lidhur me cilësinë e bukës që hamë çdo ditë të gjithë.

Një ekspert si z.Berxholli është shprehur mjaft i revoltuar pasi, sipas fotografive që ka bërë, buka ka qenë e mykur. Ai ka kritikuar edhe personat përgjegjës dhe institucionet si AKU që nuk arrijnë të kontrollojnë produkte të tilla, sidomos kur bëhet fjala për bukën.

Profesori i revoltuar ka cituar edhe një poezi të Dritëro Agollit lidhur pikërisht me këtë situatë.

Më poshtë ndiqni reagimin e tij të plotë:

14875292_10210637561725809_484177395_n

14875000_10210637562485828_1752400477_n

Shperndaje