Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq
March 29
10:24 2016

Paraditen e sotme, në rendin e ditës së gjykatës në Tiranë, ishte procesi gjyqësor mes ministrit Beqaj dhe kreut të PD-së, Basha. Gjyqi ka nisur me kërkesë të ministrit të Shëndetësisë, i cili  akuzon kryetarin e opozitës për shifje ndaj tij.

Mirëpo që në fillim të seancës, avokati i Lulzim Bashës ka kërkuar pushim të çështjes pasi, sipas tij, kjo është shqyrtuar edhe njëherë tjetër.

Ndërkohë, ministri Beqaj, i cili është paraqitur në seancën gjyqësore, ka akuzuar sërish Bashën se ky i fundit është duke i bërë bisht procesit dhe nuk po lejon përballjen mes tyre.

 

Etiketimet
Shperndaje