Blitz

 Breaking News

Princi Charles mbërrin në Kosovë

Princi Charles mbërrin në Kosovë
March 18
18:37 2016

 

Ka mbërritur në Kosovë princi Charles, i shoqëruar nga dukesha Camilla.

Princi britanik Charles dhe dukesha Camilla mbërritën rreth orës 19:00 në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ata u pritën nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ambasadori britanik në Prishtinë, Ruari O’Conell.

Kjo nuk është hera e parë që princi i Uellsit viziton Kosovën. Gjatë kësaj vizite zyrtare, ai do zhvillojë një sërë takimesh kokë më kokë me zyrtarë të lartë të shtetit.

 

Share