Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Prezantimi i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, artistët nuk ftohen në Kryeministri!

Prezantimi i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, artistët nuk ftohen në Kryeministri!
March 10
17:06 2018

Ditën e hënë, në krymeinistri do të prezantohet projekti i ri i Teatrit Kombëtar e kjo vjen pak javë pas debatit të bujshëm mes artistëve dhe ministrisë.

Por Lapsi.al shkruan se pjesë e prezantimit do të jenë vetëm artistët pranë qeverisë ndërsa zërat kundër janë të përjashtuar nga ky takim.

Zëdhënësja e Ministrisë së Kulturës, nuk ua ka komunikuar eventin asnjë prej grupit të artistëve që e kundërshtuan ministren Mirela Kumbaro dhe kryeministrin Edi Rama, edhe pse pjesë e takimit duhet të ishin të gjithë zërat, pro e kundër.

Komento
Shperndaje