Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Presidenti turk dërgon mesazhe në telefonat e gazetarëve: “Mbështesni qeverinë!”

Presidenti turk dërgon mesazhe në telefonat e gazetarëve: “Mbështesni qeverinë!”
July 16
09:43 2016

Gazetari Alev Scott, që është aktualisht duke raportuar nga Turqia për CNN ka lajmëruar se ajo dhe shumë gazetarë të tjerë vendas dhe të huaj kanë marrë para pak minutash një mesazh në celularët e tyre nga Presidenti Erdogan. Ai ju kërkon gazetarëve nëpërmjet mesazhit të mbështesin qeverinë turke edhe në betejën mediatike.

Në këtë mesazh Erdogan i ka kujtuar gazetarëve edhe një herë se ky ishte një grusht shteti nga ata që nuk e duan vendin por populli turk duke treguar vlerat e demokracisë dhe dashurinë ndaj atdheut arritën ta mposhtin këtë situatë të keqe me maturi.

meazh

Shperndaje