Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Presidenti Obama: Do të ndihem i ofenduar nga çdo qytetar me ngjyrë që do të votojë për Trump-in!

Presidenti Obama: Do të ndihem i ofenduar nga çdo qytetar me ngjyrë që do të votojë për Trump-in!
September 19
15:46 2016

Presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë një fjalimi në Kongresin e Fondacionit të Njerëzve me Ngjyrë, ka thënë se do ta marrë si ofendim personal çdo votë që do t’i shkojë Trump-it nga qytetarët me ngjyrë.

Siç shkruan “The Independent”, duke iu drejtuar të gjithë të pranishmëve në mbledhjen e fondacionit, Obama ka thënë: “Ai që thotë se vota e tij s’ka rëndësi apo që s’ka rëndësi se kë zgjedhim, le të lexojë historinë tonë”. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje