Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Presidenti Nishani merr pjesë në Meshën Solemne për shenjtërimin e Nënë Terezës

Presidenti Nishani merr pjesë në Meshën Solemne për shenjtërimin e Nënë Terezës
September 04
16:10 2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe Zonja e parë, Odeta Nishani kanë marrë pjesë në Meshën Solemne për shenjtërimin e Nënë Terezës Në Vatikan.

Para Françesku ka përshëndetur Presidentin dhe Zonjën Nishani përpara fillimit të meshës.

Në këtë meshë madhështore kanë marrë pjesë shumë autoritete politike dhe fetare. Gjithashtu krahas tyre janë mbledhur edhe shumë pelegrinë e qytetarë shqiptarë nga  gjithë bota./Blitz.al/

Shperndaje