Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Presidenti Nishani dekreton ndryshimet në Kushtetutë që u miratuan për reformën në drejtësi

Presidenti Nishani dekreton ndryshimet në Kushtetutë që u miratuan për reformën në drejtësi
July 26
14:17 2016

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, para pak minutash ka dekretuar ndryshimet që i janë bërë Kushtetutës së Shqipërisë si pasojë e votimit më 22 korrik të reformës në drejtësi.

Presidenti Nishani ka dekretuar “Disa shtesa dhe ndryshime në Ligjin Nr. 8417”, të cilat u miratuan në seancën maratonë të 21-22 korrikut.

Tani pritet që reforma në drejtësi të vihet në zbatim. /blitz.al/

Komento
Shperndaje