Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pranga shqiptarit që ndihmonte kalimin e 6 sirianëve në Kakavijë

Pranga shqiptarit që ndihmonte kalimin e 6 sirianëve në Kakavijë
March 26
11:08 2016

Nga burime zyrtare bëhet e ditur se me anë të kamerave termike në Kakavijë janë parë 6 persona të kalojnë ilegalisht kufirin nga Greqia në drejtim të Gjirokastrës.

6 personat që po kalonin kufirin janë sirianë. Ata u  ndihmuan nga një shqiptar, i cili u kap nga policia. Bëhet fjalë për Zija Çollakun, 47 vjeç, nga Delvina, i cili i kalonte refugjatët sirianë në këmbim të shumës prej 300 eurosh.

Pas kapjes, policia i ka kthyer sirianët në Greqi.

 

Komento
Etiketimet
Shperndaje