Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Petrit Vasili sulmon Ramën: “Idiot dhe hajdut i certifikuar”

Petrit Vasili sulmon Ramën: “Idiot dhe hajdut i certifikuar”
March 13
18:09 2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar një sërë akuzash ndaj kryeministrit Edi Rama.  Ai i është drejtuar kryeministrit me fjalët  ‘Idiot dhe hajdut i certifikuar’. Rama, i ftuar ne emisionin ‘Studio e Hapur’ ne ‘News24’ e cilësoi Vasilin ‘budallain e Vunoit’, e shkrimi i sotëm i Vasilit në Facebook duket si një kundërpërgjigje për Ramën duke e akuzuar publikisht si “hajdut”.

“Idiot dhe hajdut i certifikuar.
Flitet për skenare ruse, shantazhe ruse, ndërhyrje ruse.
Një rus i madh Dostojevski ka shkruar një kryevepër “Idioti”, por te një idioti te dobishëm.
Kemi edhe ne një idiot, por tërësisht te padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.
Kersherine qe ta merrnim vesh se është idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarisë, që në shërbim të transparencës publikoi edhe kartelën e tij mjekësore. Por ju mos ja permendni idiotesinë se ky këtë alibi do ai, që të thonë “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”. Por në fund prapë se prapë mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar.”,- shkruan Vasili.

Komento

Shperndaje