Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Përmbytjet – shënohet viktima e parë, e rrëmben rrjedha e lumit

Përmbytjet – shënohet viktima e parë, e rrëmben rrjedha e lumit
November 08
13:11 2016

E gjithë Shqipëria është zgjuar në një situatë kaotike ditën e sotme si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm që kanë rënë gjatë natës dhe kanë vijuar ditën e sotme.

Fatkeqësisht, si pasojë e motit të keq ka humbur jetën një shtetas në fshatin Plan i Bardhë. Sipas raportimeve thuhet se rrjedha e lumit Mat ka marrë me vete një person. News 24 shkruan se personi i mbytur në ujërat e lumit është shtetasi 40-vjeçar Xhevahir Ndoj. Sakaq, policia ka nisur kërkimet për gjetjen e tij./Blitz.al./

Komento
Shperndaje